Pierwsza wizyta

W trakcie pierwszego spotkania będę chciała uzyskać od Ciebie jak najwięcej informacji na temat stylu życia, zdrowia i samopoczucia, aktywności fizycznej (obecnej lub planowanej), dotychczasowego sposobu odżywiania oraz preferencji kulinarnych. Wszystkie te informacje będą potrzebne do przygotowania indywidualnego jadłospisu.

Dzienniczek żywieniowy

W tym celu pomocny będzie dzienniczek żywieniowy, w którym zapiszesz wszystko co jesz. Wystarczy kartka, na której systematycznie przez 3-4 dni będziesz zapisywać swoje posiłki. Należy zanotować porę posiłku, miejsce oraz orientacyjne porcje (talerz, garść, łyżka, szklanka) jedzenia. Ten dzienniczek pozwoli mi poznać Twój dotychczasowy sposób odżywiania. Można pobrać gotowy formularz w zakładce „pliki do pobrania„.
Wywiad zdrowotno-żywieniowy
Przed wizytą wypełnij ankietę, z której dowiem się czy chorujesz, jakie masz dolegliwości, jakie leki i/lub suplementy przyjmujesz. Zapytam o alergie i nietolerancje pokarmowe, o ulubione produkty spożywcze oraz te, których lubisz. Ankietę można pobrać ankietę w zakładce „pliki do pobrania„, lub mogę ją wysłać pocztą elektroniczną, byś mógł/mogła spokojnie ją wypełnić w domu i przynieść w dniu wizyty.
Badania krwi

Badania krwi są niezbędne, abym wiedziała, jaki jest Twój stan zdrowia. To pozwoli mi ułożyć dietę, która Ci pomoże, a nie zaszkodzi. Jeśli posiadasz wyniki badań sprzed maksymalnie 3 miesięcy, to nie musisz robić nowych.

Podstawowy zestaw badań obejmuje:

  • morfologię
  • lipidogram
  • glukozę i insulinę na czczo

opcjonalnie:

  • poziom witaminy D3 (metabolit 25-OH)
  • ferrytyna i żelazo
  • TSH lub przy problemach z tarczycą dodatkowo: fT3, fT4

Badania możesz wykonać w dowolnym laboratorium, możesz także uzyskać skierowanie na badania od lekarza pierwszego kontaktu. Po pierwszej konsultacji możliwe jest zlecenie dodatkowych badań, aby uzupełnić obraz stanu zdrowia.

Tuż przed wizytą:
  • na dobę przed badaniem zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego i picia alkoholu.
W dniu wizyty:
  • zrezygnuj z picia kawy i napojów energetyzujących; posiłek zjedz na 2 godziny przed wizytą.
  • ubierz się tak, by bez problemu odsłonić bose stopy – jest to konieczne do badania analizatorem składu masy ciała.

Na dokładność pomiaru wpływa miesiączka lub metalowe implanty w ciele.

Przeciwwskazania do badania: ciąża, stymulatory serca i epilepsja.